Wróc do Aktualności

Czy condohotele są nadal na topie?

Pandemia koronawirusa, a potem wojna na Ukrainie sprawiły, że światowe gospodarki stanęły przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Wiele firm musiało odnaleźć się w niełatwej rzeczywistości. Część biznesów nie przeszła tej próby, innym udało się wyjść obronną ręką z kryzysu. Utrzymanie się na rynku często wymagało elastyczności i gotowości dostosowania się do nowej rzeczywistości. Jednym z mocniej dotkniętych przez pandemię sektorów była branża hotelarska. Jak po dwóch latach pandemii i wybuchu konfliktu zbrojnego tuż za naszą granicą, ma się rynek condohoteli? Sprawdźmy czy apartamenty inwestycyjne nad morzem nadal cieszą się tak dużym zainteresowaniem jak przed pandemią i czy wojna na Ukrainie jest zagrożeniem czy może szansą dla rynku condo.

 

Pandemia przyspieszyła cyfryzację condohoteli

Wybuch pandemii Covid-19 wymusił na branży hotelowej zwiększenie elastyczności. Condohotele musiały dostosować się do nowej rzeczywistości, co w praktyce oznaczało zwiększenie jakości obsługi klienta oraz postępującą cyfryzację usług hotelowych. Dzięki szybkiemu reagowaniu na nowe oczekiwania rynku, branża usług condo wyszła obronną ręką z pandemicznego kryzysu. Digitalizacja usług pozwoliła ograniczyć kontakt z obsługą hotelu do minimum. Analiza rozbudowanej w ten sposób bazy danych, przełożyła się na lepsze dostosowanie oferty condohoteli do oczekiwań klientów. Pandemia zachęciła również inwestorów do szukania rozwiązań, znanych z najwyższej klasy światowych kurortów. W wielu apartamentach na wynajem, goście już teraz mogą w pełni samodzielnie zarezerwować stolik w restauracji, wizytę w SPA czy zamówić posiłek do pokoju (przy pomocy telewizora lub własnego urządzenia mobilnego).

Dla właścicieli apartamentów inwestycyjnych nad morzem, wyjściem z niełatwej sytuacji okazało się podniesienie jakości usług i zwiększenie rentowności obiektów, bez konieczności obniżania cen za wynajem. Wprowadzone w tym czasie usprawnienia stają się powoli standardem, na którym wzorują się nowopowstające condohotele.

 

Jak wojna na Ukrainie wpłynie na rynek condo

Agresja Rosji na Ukrainę stała się kolejnym wyzwaniem dla branży hotelarskiej, które mocno wpłynęło również na działanie condohoteli. Początkowy szok, związany z wybuchem konfliktu zbrojnego, zatrzymał na chwilę realizację inwestycji. Problemem stał się też odpływ pracowników budowlanych, bez których dalsza realizacja inwestycji była mocno utrudniona.

Na szczęście po chwilowym zastoju, tempo inwestycji wróciło do normy. Napływ uchodźców wymusił jednak na rynku condo pewne zmiany. Obywatele Ukrainy, uciekający przed konfliktem zbrojnym są zainteresowani przede wszystkim wynajmem długoterminowym. Jeśli apartament posiada pełne wyposażenie, może liczyć na dłuższy wynajem. Tu zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim apartamenty na wynajem, zlokalizowane w największych miastach w Polsce.

Deweloperzy idą więc za trendem i coraz częściej na rynku condo pojawiają się apartamenty z aneksami kuchennymi, które mogą być w pełni samodzielnymi lokalami. Teraz będą służyć obywatelom Ukrainy jako tymczasowe lokum, które ułatwi im odnalezienie się w nowej sytuacji. Za jakiś czas mogą z nich korzystać również sezonowi pracownicy, a także turyści, zainteresowani noclegiem z własnym wyżywieniem.

Według prognoz, w 2023 roku mają powrócić też spotkania biznesowe i konferencje, co będzie szansą na krajowych, korporacyjnych noclegów. Prognozowany jest również wzrost międzynarodowych podróży służbowych, związanych z delegacjami państw NATO i UE.

 

Apartamenty inwestycyjne – bezpieczna lokata kapitału w czasie kryzysu

Inwestowanie w pokoje hotelowe to wciąż dobra lokata kapitału. Szczególnie teraz, gdy na skutek galopującej inflacji drożeje wszystko, począwszy od cen materiałów budowlanych, przez ceny gruntów po koszty pracy. W dłuższej perspektywie nieruchomości chronią kapitał przed zawirowaniami na rynkach finansowych. Wbrew pozorom jesteśmy w dobrym momencie na zakup apartamentów inwestycyjnych, zwłaszcza, że nie widać szans na zatrzymanie wzrostu czy też całkowite zduszenie inflacji.

Z drugiej strony wzrost kosztów budowy doprowadzi do wstrzymania wielu planowanych inwestycji hotelowych, co będzie miało pozytywny wpływ na te, które już w Polsce działają.

 

Jak zmienia się rynek condo

Inwestorzy podążają za klientem i starają się odpowiedzieć na ich oczekiwania. Ci zgłaszają coraz większe zainteresowanie w pełni wykończonymi apartamentami, z własnym aneksem kuchennym, które mogą być samodzielnym lokalem.

W apartamentach stricte wypoczynkowych inwestorzy przywiązują coraz większą rolę do bliskości przyrody i natury. Mocno pożądane są atrakcje, umożliwiające aktywny wypoczynek. Na taki liczą zwłaszcza osoby zainteresowane apartamentami na wynajem w górach. Z ich punktu widzenia istotna jest możliwość korzystania z wynajmu przez cały rok, a także kompleksowość obiektu i oferowanych w nim usług. Wybierając mieszkania inwestycyjne nad morzem konsumenci oczekują przede wszystkim łatwego dostępu do plaży, kameralności, przy jednoczesnej możliwości korzystania z uroków miasta. Takie możliwości oferuje np. Sea Shell Apartments Łukęcin.

Zmienia się również metraż poszukiwanych apartamentów. Jeszcze niedawno zainteresowaniem cieszyły się małe lokale, o powierzchni do 30 metrów kwadratowych. Obecnie klienci szukają większych apartamentów, o powierzchni do 50 metrów.

Pojawia się też nowy model condo – wynajem domków w kurortach wakacyjnych, które działają na podobnej zasadzie jak condohotele.

 

Polacy są gotowi na condorynek

W ostatnich latach Polacy znacząco się wzbogacili, co widać bo rosnącej ilości transakcji gotówkowych. Są też bardziej świadomi zachodzących w gospodarce procesów. Wielu z nich właśnie teraz chce bezpiecznie ulokować posiadany kapitał, by uchronić oszczędności przed inflacją. Coraz więcej Polaków uważa, że decydując się na posiadanie własnego apartamentu na wynajem zyskuje bezpieczeństwo, w postaci drugiego domu. To swoisty plan B, który warto mieć w tych mocno niepewnych czasach. Jednocześnie cenią bezobsługowy charakter takiej nieruchomości i fakt, że nie trzeba się nią zajmować przez cały czas. Na plus jest również fakt, że nie tylko nie trzeba do niej dokładać, ale można zarobić. Kluczowe jest dostosowanie oferty do wymagań klientów, co wiąże się z bardziej elastycznym podejściem.

Odpowiedzią na rosnące potrzeby konsumentów są inwestycje, które znajdziesz na naszej stronie, położone w kluczowych miejscowościach turystycznych. Polecamy w szczególności apartamenty inwestycyjne nad morzem, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok.

 

Mieszkania inwestycyjne nad morzem

Apartamenty Saltic to nowoczesny hotel w typie condo, zlokalizowany w pierwszej linii zabudowy od morza. Od północy otacza je Morze Bałtyckie, z szerokimi i czystymi plażami. Od południa osada graniczy z Jeziorem Serbsko. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze (otoczenie obszarami należącymi do programu Natura 2000), deweloper zdecydował się na zabudowę tylko 15% powierzchni. Pozostałą część z sześciohektarowej działki zajmują malownicze wydmy, lasy i piaszczyste plaże.

Obiekt wybudowany został w standardzie czterogwiazdkowym i posiada wszystko, co jest niezbędne by komfortowo wypocząć nad Bałtykiem. Apartamenty inwestycyjne wykończone zostały z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Każdy z 216 pokoi posiada taras lub ogródek, a także klimatyzację. Do dyspozycji gości hotelowych jest basen wewnętrzny i zewnętrzny, jacuzzi oraz strefa spa & wellness, gdzie można się zrelaksować i skorzystać z szerokiej oferty zabiegów. Do dyspozycji gości oddane zostaną również restauracje, sala konferencyjna, bawialnia dla dzieci, oraz plac zabaw i wielofunkcyjne boisko.

Przeglądając apartamenty nad morzem na sprzedaż nie sposób pominąć Hotelu Lido w Juracie. Prestiżowa inwestycja, zlokalizowana w samym sercu Juraty, na półwyspie Helskim. Wysoki standard wykończenia i nowoczesny projekt hotelu czyni z niego obiekty idealny dla osób, które chcą czerpać zyski wynajmując apartamenty nad morzem. Na wyjątkowy klimat tego miejsca składają się szerokie, piaszczyste plaże, piękna promenada i deptaki. Turystów przyciąga tu masa atrakcji. Hotel Lido to prestiżowy adres, a tym samym bezpieczna lokata Twojego kapitału. Inwestycje nad morzem to opłacalna forma zarobkowania. Atrakcyjny podział zysków w proporcji 70% dla właściciela i 30% dla operatora to gwarancja zysków.

Po więcej apartamentów inwestycyjnych nad morzem zapraszamy do zakładki Oferta apartamentów.

Pięciogwiazdkowa marka Mövenpick z nowym hotelem ...

IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn ...

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie spr ...

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hote ...

IHG i Grupa AKME wprowadzają do Szklarskiej Poręby pierwszy w Europie hotel pod marką voco Resort

Następny artykuł
condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 570 009 884

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą