Wróc do Aktualności

IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn Resort do Szklarskiej Poręby

Wizualizacja zewnętrzna hotelu Holiday Inn Resort Szklarska Poreba

[Wizualizacja zewnętrzna hotelu Holiday Inn Resort Szklarska Poreba]

 

23 lipca 2021. IHG Hotels & Resorts, jedna z wiodących globalnych grup hotelowych, ogłosiła dzisiaj podpisanie umowy franczyzowej na hotel Holiday Inn Resort Szklarska Poręba z AKME Wiśniewski Szklarska Poręba.

 

Otwarcie hotelu planowane jest na rok 2022. Holiday Inn Resort Szklarska Poręba będzie położony w Dolinie Szczęścia i będzie doskonałym miejscem dla gości chcących odwiedzić Karkonosze. Lokalizacja hotelu będzie idealna zarówno dla odwiedzających z Polski, jak i z zagranicy, dzięki bliskości lotniska we Wrocławiu oraz świetnym połączeniom drogowym i kolejowym.

 

Nowo budowany hotel Holiday Inn Resort będzie posiadał 87 pokoi. Hotel powstanie w ramach kompleksu Horizon Hotel & Resort na powierzchni 1,5 ha, składającego się z 4 budynków, w tym hotelu, apartamentów i części rekreacyjnej. Resort został zaprojektowany tak, aby umożliwić gościom ucieczkę od codzienności dzięki możliwości skorzystania ze strefy wellness, basenów wewnętrznego i zewnętrznego, spa czy też uspokajających widoków na góry z hotelowego tarasu. W okolicy hotelu będzie można uprawiać różnego rodzaju aktywności m.in. spacery po górach, jazdę na rowerze czy biegi na nartach.

 

Hotele Holiday Inn Resort perfekcyjnie odpowiadają na potrzeby turystów, tworząc różnorodne możliwości spędzania wspaniałego czasu dla par, znajomych, podróżujących samodzielnie czy rodzin. Holiday Inn Resort Szklarska Poręba będzie posiadać szeroki zakres oferty dla rodzin takich jak m.in. Kids Club i programy ciekawych aktywności i rozrywek.

 

Willemijn Geels, Vice President Development w IHG Hotels & Resorts powiedziała: “Jesteśmy zaszczyceni pierwszym hotelem Holiday Inn Resort w Polsce. To naprawdę wyjątkowy hotel i wspaniałe rozszerzenie rodziny marek Holiday Inn, która jest pierwszym wyborem dla rodzin i gości chcących poznawać różnego rodzaju aktywności w najbardziej pożądanych lokalizacjach na świecie – w tym przypadku w Dolinie Szczęścia w Szklarskiej Porębie i niezwykłych polskich górach.

 

Wspólnie z naszym partnerem, AKME Wiśniewski Szklarska Poręba jesteśmy zachwyceni możliwością otwarcia hotelu Holiday Inn w jednej z najbardziej popularnych lokalizacji turystycznych w Polsce. Zawsze chcemy, aby łączyć to, co marka ma do zaoferowania z odpowiednimi lokalizacjami. Holiday Inn Resort Szklarska Poręba to kolejny świetny przykład możliwości rozwoju IHG Hotels & Resorts w Europie.”

 

Wiktor Grzechocinski, Wspólnik w AKME Wiśniewski Szklarska Poręba dodał: “Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy z IHG Hotels & Resorts i dołączeniem do jednej z największych grup hotelowych na świecie. W Szklarskiej Porębie będziemy wykorzystywać przewagi, jakie dają ich systemy i wielkie doświadczenie w branży hotelowej. Wierzymy, że jest bardzo ważne, by rozwijać hotel i osiągać sukcesy w oparciu o solidne fundamenty współpracy.”

 

Marka Holiday Inn Hotels & Resorts z grupy IHG Hotels & Resorts obsłużyła setki milionów gości na całym świecie podczas jej prawie 70 lat istnienia. Jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych i obdarzonych zaufaniem marek hotelowych na świecie. W chwili obecnej otwartych jest ponad 1230 hoteli tej marki, a prawie 260 następnych zostanie otwartych w najbliższych latach. Holiday Inn Express, będąca częścią rodziny marek Holiday Inn, posiada ponad 3000 funkcjonujących hoteli na świecie i prawie 700 kolejnych szykowanych do otwarcia. W Polsce IHG posiada 15 działających hoteli pod różnymi markami oraz 21 w trakcie przygotowań do otwarcia*.

*wszystkie liczby według stanu na 31 marca 2021.

 

O IHG Hotels & Resorts: IHG Hotels & Resorts  to globalna firma z branży hotelarskiej, której celem jest zapewnienie prawdziwej gościnności dla wszystkich.

IHG Hotels & Resorts posiada w portfolio 16 marek hoteli, w których goście mogą korzystać z jednego z największych programów lojalnościowych w branży hotelarskiej IHG Rewards. IHG posiada i zarządza również niemal 6.000 hoteli w ponad 100 krajach. Zaplanowane jest otwarcie kolejnych 1.800 obiektów IHG w ciągu najbliższych pięciu lat.

 

InterContinental Hotels Group PLC jest spółką holdingową z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zarejestrowaną w Anglii i Walii. W hotelach i biurach IHG na całym świecie pracuje około 350,000 osób. Odwiedź nas online, aby dowiedzieć się więcej o naszych hotelach oraz programie IHG Rewards. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, odwiedź nasz Newsroom i śledź nas na LinkedIn, Facebook i Twitter.

 

O marce Holiday Inn® Hotels & Resort: Marka Holiday Inn, oferująca hotele na całym świecie, pomogła milionom podróżnych odkrywać nowe miejsca i łączyć się ze sobą, od momentu powstania w 1952 roku. Zaprojektowane z myślą o potrzebach zarówno osób podróżujących służbowo, jak i turystycznie, hotele Holiday Inn zapewniają niezapomniane wrażenia dzięki przyjaznej obsłudze i wysokim standardom. Współczesny design, który łączy to, co znane z nowoczesnością i zapewnia poczucie komfortu charakterystyczne dla marki i jej kultowego zielonego znaku. W hotelach Holiday Inn nasi goście mogą swobodnie korzystać z udogodnień i usług zaprojektowanych, aby pomóc im w pracy i zabawie, w tym: restauracje z pełną obsługą, zaplecze konferencyjne i biznesowe, komfortowe przestrzenie ogólnodostępne. „Kids Stay and Eat Free” program to ukłon w stronę rodzin z dziećmi, które podróżując z rodzicami jedzą i śpią nieodpłatnie. Wszystko zaprojektowane, aby pomóc gościom zrelaksować się, odświeżyć i nawiązać nowe przyjaźnie, gdziekolwiek się znajdują. Aby uzyskać więcej informacji o marce Holiday Inn, odwiedź https://www.holidayinn.com lub znajdź nas na Twitterze, Facebooku www.facebook.com/holidayinnhotels lub Instagramie.

Pięciogwiazdkowa marka Mövenpick z nowym hotelem ...

IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn ...

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie spr ...

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hote ...

Pięciogwiazdkowa marka Mövenpick z nowym hotelem Karpaczu

Poprzedni artykuł

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie sprzedaży w I połowie 2021 r.

Następny artykuł
condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 570 009 884

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą