Wróc do Aktualności

IHG i Grupa AKME wprowadzają do Szklarskiej Poręby pierwszy w Europie hotel pod marką voco Resort

Warszawa, 3 lutego 2022

Informacja prasowa

 

IHG i Grupa AKME wprowadzają do Szklarskiej Poręby pierwszy w Europie hotel pod marką Voco Resort

Szybki rozwój i zainteresowanie marką voco trwa, co potwierdza podpisanie umowy na hotel pod marką voco Resort w Szklarskiej Porębie. IHG Hotels & Resorts oraz Grupa AKME wzmacniają swoją współpracę poprzez już drugą umowę franczyzową.

 

Voco Resort Szklarska Poręba z widokiem na piękną Dolinę Szczęścia, wprowadzi do Karkonoszy tętniące życiem i pełne radości podejście do hoteli. Każdy ze 100 pokoi wraz z własnym browarem hotelowym, ofertą gastronomiczną i strefą wellness pozwoli gościom na korzystanie z ekskluzywnych doświadczeń i pobyt w bardzo atrakcyjnej części Polski. Otwarcie obiektu planowane jest na 2024 rok.

 

Hotel będzie częścią większego kompleksu Horizon Hotel & Resort razem z hotelem Holiday Inn Resort, którego otwarcie ma nastąpić w drugiej połowie 2022r. oraz apartamentami.

 

Q2 Studio odpowiada za projekt hotelu, a pracownia Tremend, będąca inwestorem zastępczym, przygotuje projekt wnętrz. PORR został wybrany na generalnego wykonawcę, tak jak i w przypadku hotelu Holiday Inn Resort.

 

Andrzej Szymczyk, Development Director, Poland & Eastern Europe w IHG Hotels & Resorts powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozwijać naszą obecność w górskich kurortach w Polsce z drugim, wyjątkowym hotelem. To pierwsza umowa podpisana na hotel pod marką voco Resort w Europie i nie możemy się doczekać otwarcia kolejnego sztandarowego obiektu wspólnie z naszym partnerem, Grupą AKME. Razem z hotelem Holiday Inn Resort Szklarska Poręba, cały kompleks Horizon Hotel & Resort będzie niewątpliwie doskonałym wyborem dla szerokiej rzeszy osób podróżujących w celach wypoczynkowych”.

 

Wiktor Grzechociński, Partner, Grupa AKME powiedział: „Cała Grupa AKME jest podekscytowana podpisaniem umowy na nasz drugi hotel z IHG Hotels & Resorts, obok hotelu Holiday Inn Resort Szklarska Poręba oraz tym, że możemy dodać markę voco Resort do naszego portfolio. Jest to wynik świetnej relacji, jaką mamy z IHG, naszego pionierskiego myślenia i chęci oferowania unikalnych usług dla naszych gości. Lokalizacja hotelu voco Resort Szklarska Poręba nie mogła być lepsza dla gości udających się na wypoczynek. Siła systemów dystrybucji i programu lojalnościowego IHG połączona z ciekawymi i pasjonującymi markami hotelowymi sprawiają, że jesteśmy pewni, że nasi gości będą zadowoleni ze wszystkich usług, które hotele będą oferować”.

 

Polska pozostaje mocno rozwijającym się rynkiem dla IHG Hotels & Resorts, z 15 istniejącymi hotelami i kolejnymi 22 obiektami w przygotowaniu*.

 

Jako najszybciej rozwijająca się marka w historii IHG Hotels & Resorts, voco jest obecne w ponad 23 lokalizacjach na świecie, a następne 33 hoteli jest na etapie przygotowania*. Marka voco oferuje możliwość dopasowania koncepcji architektonicznej, co pozwala na korzystanie z niej w szerokiej gamie nieruchomości, zarówno nowo budowanych jak i istniejących. Elastyczność podejścia oraz wyjątkowość stylu pomagają w pozyskiwaniu zainteresowania właścicieli, którzy poszukują rozwiązania na konwersję obiektu, maksymalizację zwrotów z inwestycji i szybkie rezultaty dzięki globalnej skali działania IHG, platformie technologicznej i jednemu z największych hotelowych programów lojalnościowych – IHG Rewards.

 

*Wszystkie dane aktualne na dzień 30.09.2021

 

O IHG Hotels & Resorts: IHG Hotels & Resorts to globalna firma z branży hotelarskiej, której celem jest zapewnienie prawdziwej gościnności dla wszystkich.

IHG Hotels & Resorts posiada w portfolio 17 marek hoteli, w których goście mogą korzystać z jednego z największych programów lojalnościowych w branży hotelarskiej IHG Rewards. IHG posiada i zarządza również niemal 6.000 hoteli w ponad 100 krajach. Zaplanowane jest otwarcie kolejnych 1.800 obiektów IHG w ciągu najbliższych pięciu lat.

 

InterContinental Hotels Group PLC jest spółką holdingową z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zarejestrowaną w Anglii i Walii. W hotelach i biurach IHG na całym świecie pracuje około 350,000 osób. Odwiedź nas online, aby dowiedzieć się więcej o naszych hotelach oraz programie IHG Rewards. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, odwiedź nasz Newsroom i śledź nas na LinkedIn, Facebook i Twitter.

 

O Grupie AKME: Grupa AKME to największa w kraju firma łącząca usługi budowlane z działalnością archeologiczną. Jako jedna z niewielu na rynku oferuje swoim klientom kompleksowe działania przy realizacji inwestycji, począwszy od badań archeologiczno-architektonicznych po prace rozbiórkowe, ziemne i budowlane. Od 1992 r. firma specjalizuje się w prowadzeniu inwestycji w zespołach staromiejskich, które objęte są ochroną konserwatora zabytków. W oparciu o długoletnie doświadczenie i w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku AKME Deweloper z sukcesem realizuje przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze deweloperskim.

 

 

IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn ...

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie spr ...

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hote ...

Golden Tulip i Golden Tulip Residence w Łebie

Pięciogwiazdkowa marka Mövenpick z nowym hotelem Karpaczu

Następny artykuł
condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 570 009 884

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą