Wróc do Aktualności

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie sprzedaży w I połowie 2021 r.

Apartamenty pod inwestycje - condo.pl liczba transakcji

Wyniki sprzedaży Condo.pl są jednoznaczne. Polacy coraz chętniej inwestują w położone w kurortach apartamenty oraz condohotele. Mimo rosnących cen apartamenty wakacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

  • W pierwszym półroczu 2021 r. Condo.pl zrealizowała 569 transakcji za łączną sumę 364,3 mln zł brutto
  • Spółka konsekwentnie poszerza portfolio. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wprowadziła na rynek siedem kolejnych projektów, w tym swój pierwszy condohotel na Mazurach.
  • Mazury Resort Ostróda będzie pierwszym w Polsce condohotelem zarządzanym przez uznaną międzynarodową sieć hotelarską.

 

Przekroczone plany sprzedażowe apartamentów wakacyjnych

W pierwszym półroczu 2021 r. Condo.pl, spółka prowadząca biura sprzedaży oraz wspierająca inwestorów zainteresowanych nabyciem nieruchomości wakacyjnych o wysokim standardzie, sprzedała 569 apartamentów za łączną sumę 364,5 mln zł. To ponad 1,5 razy więcej niż w całym zeszłym roku. – Z końcem 2020 r. prognozowaliśmy liczbę na poziomie 500 apartamentów rocznie. Po pierwszym kwartale 2021 celowaliśmy już w wynik na koniec roku rzędu 1000 jednostek, o wartości ponad 650 mln zł. Jednak jeśli obecne trendy się utrzymają, plany zrealizujemy z nawiązką. – mówi Artur Wach, współzałożyciel Condo.pl.

 

Kurorty i wysoki standard apartamentów przyciągają inwestorów i gości

Osiągnięty wynik jest efektem wzrostu zainteresowania nieruchomościami inwestycyjnymi oraz przemyślanego rozbudowywania portfolio przez spółkę. – W pierwszej połowie roku wprowadziliśmy do sprzedaży Hôtels & Preference w Szklarskiej Porębie, Karkonosze Springs, Piemonte Hotel & Resort w Karpaczu. Pod koniec IIQ ruszyliśmy z ofertą drugiego etapu inwestycji Mercure Hotels Szczyrk. Aktualnie właśnie ten projekt sprzedaje się najlepiej. Z 453 lokali jedna piąta znalazła już nabywców po zaledwie trzech miesiącach sprzedaży – tłumaczy przedstawiciel Condo.pl – Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom naszych klientów, poszerzyliśmy również ofertę o apartamenty w Międzyzdrojach
i w pobliżu Pobierowa, czyli Forest oraz Sea Shell w Łukęcinie – mówi Artur Wach.

Zgodnie ze strategią spółki wszystkie rekomendowane przez nią hotele i lokale inwestycyjne wyróżniają się na tle konkurencji. – Starannie wybieramy działki w miejscowościach wypoczynkowych, biorąc pod uwagę ich położenie względem plaż czy stoków narciarskich, dostępne atrakcje i dojazd. Nasze hotele mają unikalną architekturę, wystrój oddający lokalny charakter miejsca, wykończenie na najwyższym poziomie. Zapewniamy wszelkie udogodnienia: pełne zaplecze hotelowe w postacie recepcji, restauracji, SPA, basenu, sal fitness, bawialni dla dzieci. To właśnie sprawia, że do zrealizowanych już przez nas obiektów goście regularnie wracają. Nawet w trudnym czasie lockdownu nie odwoływali rezerwacji, tylko przesuwali je w czasie – wyjaśnia Artur Wach.

 

 

Spółka zacieśnia współpracę z międzynarodowymi sieciami hotelowymi

Nowością na platformie Condo.pl jest także pierwszy projekt spółki położony na terenie Mazur. – Mazury Resort  będzie pięciogwiazdkową inwestycją z aquaparkiem, SPA i centrum konferencyjnym. Świetna lokalizacja biznesowa. Jednocześnie piękne jeziora i lasy zapewnią jej duży walor wakacyjny. Jak dodaje przedstawiciel Condo.pl, apartamenty w tym mazurskim resorcie będą wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów ze względu na zarząd obiektu – Mazury Resort Ostróda będzie pierwszym w Polsce condohotelem, który nie tylko będzie w międzynarodowej sieci franczyzy, ale będzie również przez nią bezpośrednio zarządzany. – tłumaczy.

Budowany w Ostródzie resort to kolejny condohotel w portfelu spółki, który będzie działał  w globalnej sieci hotelowej. W zeszłym roku Condo.pl zaczęła stawiać na międzynarodowe marki. W Szklarskiej Porębie i Szczyrku realizowane są apartamenty wakacyjne pod marką Mercure wchodzącą w skład Grupy Accor. – Zależy nam na współpracy z graczami tej klasy. Ich obecność w naszych inwestycjach oznacza, że spełniamy wyśrubowane standardy i procedury, do których przyzwyczajeni są klienci. Wchodząc we franczyzę z globalnymi sieciami, zyskaliśmy zdecydowaną przewagę nad konkurencją: korzystamy z programów rozwojowych danej marki, mamy możliwość dotarcia do dużo szerszego spektrum klientów, co przekłada się na stałe, równomierne obłożenie obiektów – podkreśla.

 

Condohotele przyciągają Polskich przedsiębiorców

Condo.pl od ponad sześciu lat z powodzeniem rozwija model biznesowy condo w Polsce. Aktualnie oferuje udział w dwudziestu czterech projektach, z których większość zlokalizowana jest na południu kraju oraz na Pomorzu. Spółka kładzie też nacisk na edukację inwestorów, wspierając ich w wyborze nieruchomości inwestycyjnych. W ramach tych działań Condo.pl opublikowała w zeszłym roku Ranking   wakacyjnych”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. – Z naszych usług spółki korzystają głównie polscy przedsiębiorcy i przedstawiciele wolnych zawodów. Przeprowadzamy zarówno transakcje pojedyncze, jak i aktywną sprzedaż pakietową. Inwestorów przyciąga przede wszystkim możliwość bezobsługowego zarabiania na wynajmie wysokiej klasy apartamentów wakacyjnych w topowych miejscowościach wypoczynkowych oraz ogromny potencjał wzrostu wartości zakupionych aktywów. Równie istotna dla nich jest również możliwość posiadania drugiego domu, z którego mogą swobodnie korzystać w wolnym czasie – podsumowuje Artur Wach.

Pięciogwiazdkowa marka Mövenpick z nowym hotelem ...

IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn ...

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie spr ...

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hote ...

IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn Resort do Szklarskiej Poręby

Poprzedni artykuł

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hotel przy stoku narciarskim.

Następny artykuł
condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 570 009 884

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą