Mocne otwarcie roku w Condo.pl. Spółka zwiększa portfel oferowanych projektów.

Apartamenty pod inwestycje condo-zima

Mocne otwarcie roku w Condo.pl. Spółka zwiększa portfel oferowanych projektów.

Początek roku potwierdził rosnące zainteresowanie inwestowaniem w luksusowe aparthotele wakacyjne. - W styczniu zrealizowaliśmy 68 transakcji na łączną sumę ponad 42 mln złotych brutto. Trendy sprzedażowe w połączeniu z jakością projektów jakie mamy w ofercie, pozwalają nam spodziewać się dalszych wzrostów w 2021 r.  - mówi Artur Wach, CEO portalu  Condo.pl.

Condo.pl to portal, który specjalizuje się w sprzedaży luksusowych apartamentów pod inwestycje  i aparthoteli położonych w kurortach. Zeszły rok zakończył z rekordowym wynikiem 221 mln. Kolejny ma przynieść  dalsze wzrosty. - W 2020 r. mieliśmy w sprzedaży siedem nowych, dużych projektów. W 2021 w sumie będzie ich aż piętnaście. Utrzymując tempo sprzedaży na poszczególne z nich, samym efektem skali podwoimy wyniki. Jednocześnie rosną wolumeny transakcji. Aktualnie średnią transakcje mamy na poziomie 520 tys. za poszczególną jednostkę. A popyt na tego typu dobra wyraźnie rośnie - podkreśla Artur Wach z Condo.pl.

- Inwestycje w wysokiej jakości nieruchomości, w tym wakacyjne apartamenty inwestycyjne i condohotele,  to z jednej strony  sposób na zabezpieczenie kapitału w niepewnych czasach, z drugiej możliwość posiadania drugiego domu, miejsca, w którym w komfortowych warunkach możemy na przykład zdalnie pracować. To dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się także  unikalnie położone, dobrze skomunikowane, zaprojektowane z dbałością o najmniejszy szczegół obiekty z kategorii premium - wyjaśnia Artur Wach - Do takich należą  między innymi nasze topowe projekty jak Aries Residence & Spa w Szczyrku oraz Bukowinie Tatrzańskiej, Piemonte w Karopaczu czy Osada Morska Resort & SPA w Łebie. - mówi ekspert.

Coraz popularniejsze morze

Rynek condohoteli i apartamentów pod inwestycje charakteryzuje sezonowość. Latem sprzedają się głównie obiekty nadmorskie. Zimą wysokiej klasy jednostki położone w pobliżu atrakcji dla narciarzy . - W tym roku jest jednak inaczej. Jeszcze na przełomie roku mieliśmy wiele zapytań o lokale nad polskim morzem w Łebie (Osada Morska Resort&SPA) i Pobierowie (Apartamenty na wydmach). Jedna trzecia zrealizowanych przez nas transakcji w styczniu dotyczyła właśnie lokali w tych miejscowościach. - mówi Artur Wach - Z czego to wynika? Z pewnością zeszłoroczny lockdown pokazał, że Polskie morze jest atrakcyjne o każdej porze roku. Nie tylko latem. Ale na zwiększone zainteresowanie wymienionymi obiektami może wpływać ich wyjątkowość: unikalne położenie, w pierwszej linii od morza, bezkompromisowy standard wykończenia i, co chyba najważniejsze, zmiana zasad w rozliczaniu z inwestorami. W typowym condo pobyty właścicielskie są mocno ograniczone. Osada Morska to obiekt, który wprowadza nową jakość w najmie właścicielskim i zdaje się być idealną odpowiedzią na potrzeby klienta. Ze zrealizowanych w tym modelu apartamentów wakacyjnych ich właściciele mogę korzystać kiedy tylko i ile chcą. Czas w którym z nich nie korzystają, to okres zarabiania na lokalu. Wprowadzenie takiego rozwiązania było strzałem w dziesiątkę - podkreśla ekspert. 

OMŁII

 

W co warto inwestować

W pierwszym kwartale zamierzamy wzbogacić naszą ofertę o kolejne osiem obiektów - zapowiada Artur Wach - W styczniu ruszyła sprzedaż dwudziestu willi i osiemdziesięciu apartamentów w naszym topowym projekcie jakim jest Lake Hill Resort & Spa. Położony bezpośrednio nad brzegiem zbiornika wodnego Sosnówka w otoczeniu górskiego krajobrazu Karkonoszy obiekt  przyciąga w nie tylko niezwykle urokliwą okolicą ale i w pełni wykończonymi i wyposażonymi, w tym w aneksy kuchenne, lokalami.- twierdzi przedstawiciel Condo.pl

LH3

 

- Inwestorów powinna również przyciągnąć oferta aparthotelu w Karpaczu, czyli Hotel Piemonte: sto trzydzieści apartamentów pod inwestycje w standardzie hotelu pięciogwiazdkowego. Dziewięćdziesiąt pięć procent z nich to apartamenty minimum dwupokojowe, czyli więcej niż w standardowych hotelach. Co więcej, każdy z nich ma przyłącze do aneksu kuchennego, co oznacza, że po zakończeniu umowy najmu, łatwo można lokal przekształcić w samowystarczalny apartament - podkreśla przedstawiciel Condo.pl.

piemonte

 

Wśród inwestycji, które właśnie debiutują na rynku luksusowych nieruchomości wakacyjnych Artur Wach wymienia jeszcze: obiekt hotelowo-apartamentowy w pierwszej linii od morza pod Pobierowem na dwieście lokali , hotel Aries w Bukowinie, oraz Karkonosze Springs, niepowtarzalny kompleks apartamentów pod inwestycje inspirowany filozofią slow life.- Otoczony dużą ilością zbiorników wodnych, w tym stawem kąpielowym oraz basenami . To wszystko sprawia, że będzie stanowić wspaniałą bazę wypadową dla miłośników zarówno sportów letnich, jak i zimowych - wyjaśnia. Jak dodaje, dodatkowym elementem przyciągającym inwestorów jest osoba Artura Kozieji, twórca grupy Europlan.

Karkonosze Springs

 

Hotele z marką międzynarodową

Wśród nowości w ofercie Condo.pl na inwestorów czekają jeszcze obiekty zarządzane przez międzynarodowe marki hotelowe. - Również w pierwszym kwartale zaczynamy budowę obiektu w Szczyrku na 300 apartamentów pod inwestycje, które bedą funkcjonowały pod jedną z najwiekszych sieci hotelowych na Świecie. 

ms

 

Natomiast w Szklarskiej Porebie szykujemy dwieście siedmdziesiąt jednostek pod siecią Hôtels & Préférence Louvre Hotels Group - tłumaczy specjalista - W ten sposób wchodzimy w kolejne dwie sieciówki, po Hotelu  Mercure  Bergo  w Szklarskiej Porębie, które już są realizowane pod marką sieci międzynarodowej w Polsce. Fakt, że tej rangi marki wchodzą w nasze hotele przekłada się na zwiększone szanse inwestycyjne: korzystnie wpływa na poziom obłożenia obiektu i ułatwia dotarcie do dużo szerszego spektrum klientów - podsumowuje Artur Wach.

HP