Wróc do Aktualności

Ranking apartamentów wakacyjnych

Inwestowanie w pokoje hotelowe-ranking

W Polsce stopy procentowe są od dawna niższe niż stopa inflacji. Ponieważ oprocentowanie nie jest w stanie kompensować inflacji, pieniądze pozostawione na koncie bankowym systematycznie tracą swoją wartość nabywczą. W wielu bankach opłaty za obsługę rachunku są już wyższe niż odsetki od depozytów. Klient płaci więc bankowi za użyczanie własnego kapitału, który ów bank wykorzystuje m.in. do udzielania kredytów.

To nie koniec złych wiadomości. Równolegle do obniżania oprocentowania rachunków i lokat, banki podnoszą opłaty za prowadzenie kont i za usługi bankowe, w tym np. za dostęp do karty płatniczej, który do niedawna był darmowy. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w maju – jeszcze przed ostatnią obniżką stóp procentowych – usługi bankowe (m.in. opłaty za korzystanie z bankomatów, koszt przelewów) podrożały o 40 proc. w perspektywie rocznej.

Nic dziwnego, że Polacy coraz częściej szukają sposobu zabezpieczania swojego kapitału. Jednym z dostępnych rozwiązań jest inwestowanie w nieruchomości wakacyjne. Takie inwestycje nie tylko zabezpieczają pieniądze przed inflacją, ale też umożliwiają uzyskiwanie stałych dochodów z nieruchomości. Zaspokajają również potrzeby wypoczynkowe właściciela.

Zakup musi jednak poprzedzać bardzo wnikliwa analiza ryzyka i możliwych zysków. Opłacalność wakacyjnego apartamentu pod inwestycje zależy bowiem od wielu czynników, które analizujemy w tym rankingu wraz szerokim gronem uznanych ekspertów: prawników, analityków rynku nieruchomości, doświadczonych deweloperów. Przekazana przez nich wiedza pomoże uniknąć pułapek czyhających na osoby lokujące pieniądze w apartamenty inwestycyjne.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem dostępnym pod linkiem.

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie spr ...

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hote ...

Golden Tulip i Golden Tulip Residence w Łebie

Październik potwierdza bum na nieruchomości waka ...

Nadchodzi czas condo hoteli: condo.pl z rekordową sprzedażą w sezonie letnim

Poprzedni artykuł

Nowe trendy – condohotele w dobie koronawirusa

Następny artykuł
condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 570 009 884

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą