Wróc do Aktualności

Rekordowe wyniki sprzedaży apartamentów wakacyjnych

Inwestycje w pokoje hotelowe-condo

Condo.pl ogłasza kwartalne wyniki sprzedaży. – Trzeci kwartał 2020 r. zamknęliśmy z rekordowym wynikiem sprzedaży 85 mln brutto. To najwyższa wartość w historii firmy – przyznaje Artur Wach, CEO.

 

Trzeci kwartał 2020 r. był wyjątkowy dla Condo.pl pod każdym względem. W ciągu trzech miesięcy firmie udało się sprzedać 136 apartamentów pod inwestycje. Większość pozyskanych inwestorów zdecydowała się na zakup lokali w górskich kurortach: Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Sosnówce, Szczyrku i Krynicy Górskiej. 35 proc. położonych jest w miejscowościach nadmorskich: Łebie i Pobierowie. – To bezprecedensowy wynik. Owszem, wakacje są sezonem wzmożonego zainteresowania naszymi condo hotelami i apartamentami pod inwestycje. Jednak proces decyzyjny inwestorzy zwykle odkładali na jesień.

 

Tymczasem przez ten jeden kwartał sprzedaliśmy tyle apartamentów pod inwestycje, ile standardowo sprzedajemy w trzy – podkreśla Artur Wach, CEO Condo.pl.

 

Głównymi czynnikami determinującymi uzyskany wynik w III kwartale 2020 roku były:

 

  • decyzja Rady Polityki Pieniężnej o cięciu stóp procentowych do najniższych w historii i wynikający z niej odpływ środków z depozytów oraz przekierowanie ich na nieruchomości;
  • związany z ryzykiem zamknięcia granic z powodu epidemii COVID-19 wzrost zainteresowania nieruchomościami inwestycyjnymi położonymi w polskich miejscowościach wypoczynkowych;
  • zmiana mentalności Polaków – lockdown wpłynął na wzrost potrzeby posiadania drugiego domu;
  • wpływające na wzrost funkcjonalności oferowanych nieruchomości zmiany produktowe wynikające z nowych realiów rynkowych związanych z COVID-19.

 

Dotychczasowe doświadczenia rynkowe pozwalają przedstawicielom Condo.pl prognozować kontynuację wzrostu sprzedaży w nadchodzących miesiącach. – W czwartym kwartale 2020 r. spodziewamy się jeszcze lepszego wyniku sprzedaży. Znacząca liczba projektów realizowanych w ramach Condo.pl zlokalizowana jest w górach. A właśnie położone na południu Polski apartamenty pod inwestycje cieszą się największym zainteresowaniem w sezonie jesienno-zimowym – podsumowuje Artur Wach.

 

Condo.pl to doświadczony gracz na rynku apartamentów pod inwestycje w Polsce. Działająca od 2015 r. firma stoi za sukcesem takich nieruchomości inwestycyjnych jak: Osada Morska Resort&Spa w Kołobrzegu, Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce, Tremonti Ski&Bike Resort w Karpaczu.

IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn ...

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie spr ...

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hote ...

Golden Tulip i Golden Tulip Residence w Łebie

Sprzedaż apartamentów wakacyjnych w Polsce jeszcze nie miała się tak dobrze – podsumowanie eksperta condo.pl

Poprzedni artykuł

Nadchodzi czas condo hoteli: condo.pl z rekordową sprzedażą w sezonie letnim

Następny artykuł
condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 570 009 884

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą