Wróc do Aktualności

Ruszył kolejny etap condohotelu Osada Morska Resort & Spa w Łebie

Apartamenty pod inwestycje Łeba Osada Morska Resort & Spa Łeba

Zamiast pokoi – apartamenty pod inwestycje

 

Zgodnie z planem ruszył drugi etap inwestycji Osada Morska Resort & Spa w Łebie.

 

Na życzenie klientów, w nowym budynku – zamiast typowych pokoi hotelowych – powstaną apartamenty pod inwestycje, wyposażone w aneksy kuchenne. Co więcej, nabywca sam zdecyduje, na jakich zasadach chce wynajmować lokal.

 

Osada Morska Resort & Spa w Łebie to kolejny projekt deweloperski VG Capital na Wybrzeżu. Na sześciohektarowej działce położonej między morzem a jeziorem Sarbsko staną dwa nowoczesne budynki wraz z pełną infrastrukturą hotelową o standardzie czterech gwiazdek. Ze względu na wyjątkowy charakter terenu (Łeba otoczona jest obszarami należącymi do programu Natura 2000) deweloper zdecydował się na zagospodarowanie działki jedynie w 15 proc. Resztę zajmują malownicze naturalne wydmy, piaszczyste plaże w otulinie sosnowego lasu.

 

– Pierwszy etap realizacji zakończyliśmy z wynikiem sprzedaży w wysokości 50 proc. Kolejne 40 proc. obiektu spodziewamy się sprzedać w wakacje. Ostatnie 10 proc. z początkiem jesieni – wyjaśnia Artur Wach, przedstawiciel dewelopera. Jak twierdzi, wyraźne zainteresowanie inwestycją wynika nie tylko z atrakcyjnego położenia hotelu. – Epidemia koronawirusa zmieniła światopogląd naszych klientów. Zakup nieruchomości przestali postrzegać jedynie jako inwestycję. Chcą nie tylko zarabiać, ale też korzystać z możliwości, jakie daje im posiadanie drugiego domu. Dlatego zdecydowaliśmy, że w drugim etapie zamiast typowych pokoi hotelowych powstaną przestronne dwu- i trzypokojowe apartamenty pod inwestycje, z aneksami kuchennymi – wyjaśnia Artur Wach.

 

Nowością w ofercie są również dopasowane do potrzeb nabywców zasady użytkowania lokali. – Dotychczasowe umowy ze stałą stopą zwrotu rzędu 6-8 proc. w skali roku, pozostają nadal dostępne dla osób, które na posiadanym lokalu chcą głównie zarabiać. Natomiast tym klientom, którzy chcieliby częściej  korzystać z  własnych apartamentów, oferujemy proporcjonalny podział dochodów z najmu, gdzie 70 proc. przychodów netto trafia na ich konto – tłumaczy przedstawiciel VG Capital.

 

Deweloper nieprzypadkowo wybrał okolice Łeby na kolejny projekt. – Jeszcze do niedawna nie postrzegano tego miasta jako terenów atrakcyjnych inwestycyjnie. Rygorystyczna polityka zagospodarowania przestrzennego blokująca potężnych graczy, dla VG Capital okazała się korzystna. Skala i architektura naszego obiektu idealnie wpisały się w nadmorską koncepcję krajobrazu. To miejsce dla osób, które chcą uciec od tłumów plażowiczów oraz terenów, gdzie pod hotele został zajęty każdy wolny metr gruntu – wyjaśnia Artur Wach.

 

Jednocześnie, dzięki połączeniu z centrum Wybrzeża drogą S6 (97 kilometrów od portu lotniczego w Gdańsku), Łeba staje się zapleczem nowoczesnego biznesu. – Osada Morska Resort & Spa to oprócz bazy wypoczynkowej również znakomite miejsce na urządzenie konferencji, organizację szkoleń czy spotkań integracyjnych – podsumowuje.

IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn ...

Inwestorzy wybierają Condo.pl – podsumowanie spr ...

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hote ...

Golden Tulip i Golden Tulip Residence w Łebie

Daniel Kasieczka dyrektorem prestiżowej inwestycji w Karpaczu

Poprzedni artykuł

W Szczyrku powstaje nowy condo hotel – Aries Residence & Spa

Następny artykuł
condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 570 009 884

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą