Wróc do Aktualności

W nieruchomościach wakacyjnych kwartał jak cały rok

Apartamenty pod inwestycje Karpacz Piemonte-ogród

W I kwartale 2021 r. Condo.pl odnotował sprzedaż 254 apartamentów pod inwestycje za łączną sumę 160 mln zł Brutto.

 

– To wynik zbliżony do sprzedaży za cały 2019 r. oraz 80%  całej sprzedaży z ubiegłego roku – tłumaczy Artur Wach, współzałożyciel portalu Condo.pl. – Sukces pierwszego kwartału oznacza konieczność zmiany perspektywy na nadchodzące miesiące. Z końcem 2020 r. prognozowaliśmy sprzedaż w 2021 roku  na poziomie 500 apartamentów inwestycyjnych. Dziś celujemy już w 1000 jednostek o wartości ponad 650 mln zł! – podkreśla.

 

 

Zainteresowanie condohotelami i apartamentami wakacyjnymi stale rośnie

 

W 2021 rok Condo.pl wchodziło z portfolio 16 rekomendowanych projektów, z których większość położona jest w górach. W pierwszym kwartale najlepiej sprzedawały się apartamenty inwestycyjne w Łebie (Osada Morska Resort & Spa) oraz apartamenty pod inwestycje w Karkonoszach (Lake Hill Resort & Spa i Hotel Piemonte Karpacz – najwyższej klasy hotel w mieście), co pokazuje, że mimo trwającego sezonu zimowego sporym zainteresowaniem cieszyły się nadal obiekty położone nad wodą.

– Te liczby dobitnie świadczą o rosnącym zainteresowaniu inwestorów nieruchomościami inwestycyjnymi położonymi w miejscowościach turystycznych. W najbliższym czasie spodziewamy się kolejnego wzrostu transakcji m.in. na obiektach ostatnio wprowadzonych do sprzedaży, czyli prestiżowych hotelach Mercure Szczyrk Resort, Hotels & Preference Szklarska Poręba, Karkonosze Springs oraz Piemonte – mówi specjalista. W drugim  kwartale ofertę wzbogacą apartamenty inwestycyjne NoNameLzake w Ugoszczy (kontynuacja NoName luxury hotel), SeaShell w Łukęcinie, Forest Apartments w Międzyzdrojach oraz kolejne dwie inwestycje w województwie zachodniopomorskim.

 

Sposób na zabezpieczenie kapitału

 

– To naturalne, że przy obecnej sytuacji na rynku  inwestorzy szukają bezpiecznych sposobów lokowania kapitału. A takim od zawsze było inwestowanie w apartamenty – tłumaczy Artur Wach. – Inwestorzy muszą się odnaleźć w rzeczywistości, w której mamy galopującą inflację, najwyższą w Unii Europejskiej oraz niemal zerowe stopy procentowe. Jakby tego było mało, banki grożą im wprowadzeniem ujemnych depozytów. Nic więc dziwnego, że  obserwujemy stopniowe zwiększanie się udziału klientów czysto inwestycyjnych. Mają środki, które chcą korzystnie ulokować.

 

 

Sezon przez cały rok

 

Rekordowe wyniki to również efekt długofalowej strategii, jaką kilka lat temu obrali założyciele portalu  Condo.pl. – Wiemy, że ludzie szukają miejsc z klimatem, dobrą architekturą, w najlepszych lokalizacjach, położonych blisko atrakcji w postaci stoków narciarskich czy plaż. I my im to wszystko zapewniamy – mówi Artur Wach. – Wybierając condo hotele do naszego portfolio, stawiamy na profesjonalne zarządzanie i wysoką jakość wykończenia rekomendowanych przez nas obiektów. Basen wewnętrzny, SPA, restauracje, zaplecze konferencyjne to elementy, które zapewniają odpowiedni poziom wypoczynku i realnie wydłużają sezon. Dlatego nie może ich zabraknąć w naszych ośrodkach – zapewnia.

 

Efekty? Sześć inwestycji z portalu Condo.pl  jest już w pełni skomercjaloziowanych. Kolejne dwie dołączą do nich niebawem, ponieważ sprzedaż przekroczyła już 90%.

 

W Krynicy-Zdroju powstanie pięciogwiazdkowy hote ...

Golden Tulip i Golden Tulip Residence w Łebie

Październik potwierdza bum na nieruchomości waka ...

Nowy trend na rynku condohoteli i apartamentów w ...

Inwestycja condohotelowa w centrum Karpacza z niecodziennym widokiem

Poprzedni artykuł

Apartament pałacu w Jaipurze do wynajęcia na airbnb. Wnętrza prezentują się bajecznie

Następny artykuł
condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 574 000 875

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą