Jak działa inwestowanie w Condohotele

Inwestycja w apartamenty - widok

Model
biznesowy condo

W condohotelach zysk z najmu jest dzielony pomiędzy inwestora, a operatora, według ściśle określonego modelu rozliczeń. Inwestorzy kupujący pokoje na wynajem mają zapewniony stały zysk na poziomie 7-8% (w zależności od obiektu), przez cały czas trwania wynajmu. Oznacza to, że obłożenie obiektu nie wpływa na przychody właściciela apartamentu.

Zasady te mają zastosowanie pod warunkiem, że inwestor nie korzysta z pobytu właścicielskiego. W sytuacji gdy chce wykorzystywać apartament do własnych celów, poziom zysku zostaje pomniejszony o 1%.

Inwestycja w apartamenty, condohotel - basen

Pobyt właścicielski
w condohotelu

Każdy inwestor, poza tym, że jest właścicielem apartamentu, który wynajmuje, może również wykorzystywać go do użytku własnego, traktując jako bazę hotelową podczas podróży firmowej czy rodzinnych wakacji.

Tzw. pobyty właścicielskie mogą być realizowane w określonym przedziale czasowym. Jego długość jest uzależniona od hotelu i wynosi najczęściej od 14 do 30 dni.

Inwestycja w apartamenty - condohotel

Aparthotel -
wykończenie i
obsługa w cenie

Praktycznie wszystkie opłaty związane z obsługą condohoteli ponosi operator. W trakcie trwania umowy najmu, jedynymi kosztami po stronie inwestora jest podatek od nieruchomości i ubezpieczenie lokalu.

W przypadku wykorzystywania apartamentu jako second home – zakup apartamentu pod zamieszkanie, a nie wynajem, inwestor zobowiązany jest również do opłacania czynszu. Opcję zakupu pod zamieszkanie oferuje np. Osada Morska.

Inwestor nie ponosi natomiast żadnych kosztów związanych z promocją, najmem modernizacją czy remontem apartamentu.

Kupując apartament w wybudowanym przez dewelopera obiekcie, inwestor staje się jego pełnoprawnym właścicielem zapisanym w księdze wieczystej . Każdy nabyty lokal posiada również umowę najmu. Zgodnie z nią, operator hotelowy gwarantuje wynajmowanie zakupionego apartamentu i wypłatę zysku właścicielowi.

W zależności od obiektu okres najmu może być różny – zwykle wynosi 10-15 lat, z możliwością przedłużenia.

Formalnie wynajmem zajmuje się operator hotelowy. To duża wygoda, zwłaszcza dla inwestorów, którzy nie mają czasu by samodzielnie zająć się szukaniem najemców i podnajmem. Jest to również komfortowe z punktu widzenia gości hotelowych, którzy po prostu rezerwują apartament, bez wchodzenia w szczegóły kto jest jego właścicielem.

Wynajmujący mogą korzystać z szeregu usług dodatkowych jak recepcja, restauracja, strefy relaksu czy przestrzeń konferencyjna. Dla klientów hotelu obiekty w systemie condo nie różnią się niczym od „zwykłych” hoteli.

condo.pl
ul. Wioślarska 8
00-411 Warszawa
+48 570 009 884

Formularz kontaktowy

Wypełnij dane, a my
skontaktujemy się z Tobą